Giriş Yap
Giriş Yap
Şifrenizi mi unuttunuz ? Mevcut üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

Uluslararası Lions, 1917 yılında ABD, Chicago’da kurulmuştur. Birçok uluslararası kuruluş gibi merkezi buradadır. Ana amacı dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmektir. Kesinlikle kendi üyelerinin menfaatlerine hizmet etmez. 1945’ten bu yana Birleşmiş Milletlerde daimî temsilcisi vardır.

Genel olarak sağlık, göz sağlığı, engelliler, gençlik, uluslararası iş birliği ve çevre konularında topluma hizmet etmektedir. Körlüğün önlenmesi en büyük hedefidir. Bu amaçla iki kez dünya çapında kampanya yapılmıştır. Milyonlarca insan taramadan geçirilmiş, tedavi edilmiş, onlarca göz bankası kurulmuş ve onbinlerce ameliyat yapılmıştır. Uluslararası Lions Vakfı bugüne kadar ülkemizde yapılan hizmetlere 5 Milyon Dolara yakın karşılıksız destek vermiştir.

Ülkemizde 1963 yılından beri çalışan Türk Lions’unun ana amacı; Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında topluma hizmet etmektir. Bugüne kadar onlarca okul, sağlık ocakları, hastane ve klinikler, kütüphaneler, toplum merkezleri yapılmış, bilinçlendirme ve tarama kampanyaları ile milyonlarca insana hizmet götürülmüştür.

Lions’un tamamen bağımsız ve demokratik bir yapısı vardır. Hiçbir siyasi, dini veya etnik bağlantısı yoktur. Tüm görevliler seçimle göreve gelirler. Uluslararası Başkan her yıl değişik ülkelerden seçilmektedir. Tüm görevler bir yıl sürelidir.

Halen 200'den fazla ülke ve coğrafi bölgede yaklaşık olarak 1.4 milyon gönüllü Lion ve Leo üyeye sahiptir. Uluslararası Sloganı ‘Hizmet Ediyoruz’dur.

Misyon ve Vizyon

Türk Lions’unun Misyonu: Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, laik ve katılımcı demokrasinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapmak, Karşılıksız gönüllü hizmetler sunarak, insani değerleri yükseltmek, Ulusal ve uluslararası sevgi ve anlayış ruhu yaratmak. Ülkemizin çağdaş dünya içindeki yerini almasına katkıda bulunmak.

Türk Lions’unun Vizyonu: Ülke genelinde yaygın, üyeliğine özenilen, üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyulan nitelikli üyelik yapısıyla, dinamik ve katılımcı örgütüyle, toplumda ağırlığı olan, gönüllülük ilkesiyle bir araya gelen, kişilerden oluşan, uluslararası hizmet kuruluşu olmak.