Giriş Yap
Giriş Yap
Şifrenizi mi unuttunuz ? Mevcut üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

Runtalya “Uluslararası Antalya Maratonu” ilk kez 19 Mart 2006 tarihinde 850 kişi ile Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu adıyla start aldı. Dünyanın dört bir yanından ve yurt içinden her yıl artan yüksek katılımlarla gerçekleşen başarılı organizasyon günümüze dek 17 kez gerçekleştirildi.

Profesyonel atletlere hitap ettiği kadar, koşu deneyimi az olan amatör sporcuların da ilgi gösterdiği Runatolia Maratonu, sezonun ilk yarışı olması ve mevsimsel özellikleri ile ideal bir koşudur. Sportif özelliklerinin yanı sıra, birçok yan etkinlik ve eğlenceli aktivite ile 3 gün süren bir spor festivali ve ülkemizin en büyük lifestyle maratonudur.

Her yıl Mart ayının ilk haftası Pazar günü düzenlenen Runtalya, spor ve tatili bir araya getirmesi, tırmanışsız düz parkuru, güzergah üzerindeki şehir güzellikleri, tarihi dokusu ve dünyaca ünlü Antalya sahilini parkurunda bulundurmasıyla Türkiye’nin en sevilen koşularından biri kabul edilmektedir.

Runtalya Maratonu’nun farklı mesafelerdeki koşu katılımı ile her yıl yaklaşık 10.000 koşucuya ev sahipliği yapması beklenmektedir.

Lions bu dev organizasyonda Co-Sponsor (MALZEME-TEDARİK sponsoru) olarak yer almaktadır. Bu nedenle Lions’un tanıtımı için çok önemli bir organizasyondur.